Policjanci ze Świecia podsumowali zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa już na dobre przyjęła się w powiecie świeckim. Mieszkańcy coraz chętniej sięgają po nowe narzędzie i w ten sposób przyczyniają się do ograniczania szkodliwych społecznie zjawisk.
Do końca 2016 roku na terenie powiatu świeckiego policjanci odczytali blisko 200 zdarzeń, które wskazali mieszkańcy jako te, które są według nich niebezpieczne i wymagają interwencji Policji.
W powiecie świeckim od września do końca grudnia 2016 roku naniesione na mapie zostały 82 zgłoszenia, czyli ponad 42 procent, które zostały przez policjantów potwierdzone. Wiele sygnałów podlega nadal weryfikacji, a patrole kontrolują dane miejsce wielokrotnie.
Spośród wszystkich zgłoszeń najwięcej, bo 54 dotyczyło przekraczania dopuszczalnej prędkości, 41 spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, 36 nieprawidłowego parkowania, a 17 wiązało się ze wskazaniem miejsca grupowania się małoletnich.
Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Każde naniesione za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji, a w przypadku jego potwierdzenia, ma swój dalszy ciąg i konsekwencje.
Dziękujemy Państwu za wszystkie zgłoszenia. Każdy taki sygnał jest dla nas niezwykle ważny i będzie dokładnie weryfikowany. Zachęcamy również do wypełniania ankiety sądażowej znajdującej się na stronie, która pozwoli usprawnić działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.