Aktualności
-
Dzielnicowi z Osia o bezpiecznych wakacjach
Przed nami długo wyczekiwany przez dzieci i młodzież okres wakacji. Policjanci prowadzą różne działania profilaktyczne, aby ten czas spędzony był bezpiecznie. Tym razem dzielnicowi odwiedzili szkołę w Drzycimiu i Gródku oraz przedszkole w Lnianie.
-
Driftowanie na parkingu zakończone utratą prawa jazdy i mandatem!
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się młody kierowca BMW, który pod jednym z marketów w Świeciu celowo wprowadził auto w poślizg, wykonując drift. Nie przewidział jednak tego, że ten czyn będzie miał poważne konsekwencje, ponieważ wszystko widział policjant ruchu drogowego. 25 latek stracił już prawo jazdy, został ukarany mandatem i punktami karnymi.
-
Policyjny pościg za quadem. Za kierownicą 15-latek bez uprawnień
Sprawą w sądzie rodzinnym i mandatem dla rodzica – tak zakończyła się interwencja policjantów z posterunku w Osiu w miejscowości Jakubowo (pow. świecki). Nastolatek jadący niezarejestrowanym i nieubezpieczonym quadem uciekał przed policyjną kontrolą chcąc uniknąć konsekwencji, bo jak się okazało, nie posiadał uprawnień.
-
Karty rowerowe pod okiem asp. Marcina Wróblewskiego
Policjanci ze Świecia aktywnie uczestniczą w każdych działaniach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ostatnim czasie asp. Marcin Wróblewski spotkał się z uczniami kilku szkół podstawowych, by już po raz ostatni w tym roku szkolnym, przeprowadzić praktyczną część egzaminu na kartę rowerową.
-
Bezmyślność nie zna granic
Policjanci z posterunku w Dragaczu namierzyli i zatrzymali kierowcę, który chcąc uniknąć odpowiedzialności, uciekł z miejsca kolizji drogowej, którą sam spowodował. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu do 3 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.
-
Policyjne atrakcje na pikniku profilaktycznym w Osiu w powiecie świeckim
Na zaproszenie kadry Szkoły Podstawowej w Osiu policjanci wzięli udział w pikniku profilaktycznym pt. „Misja: Rodzina! Razem dla bezpieczeństwa”. Atrakcje przygotowane przez mundurowych cieszyły się dużym zainteresowaniem.
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
-
Podsumowanie działań „Trzeźwa autostrada” w powiecie świeckim
Policjanci ruchu drogowego z komendy w Świeciu włączyli się w międzywojewódzkie działania pod nazwą „Trzeźwa autostrada”. Podczas akcji, mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad 1300 osób, 3 z nich kierowało pojazdem pod wpływem alkoholu. Tym, którzy zdecydowali się „jechać na podwójnym gazie”, zostały już zatrzymane prawa jazdy.
-
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026
W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.
-
Wiedza, która chroni – wspólne działania Policji i PKO Banku Polskiego
W ramach inicjatywy „Razem dla bezpieczeństwa finansowego” policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Komendy Powiatowej Policji w Świeciu wraz z przedstawicielem PKO Banku Polskiego spotkali się z Seniorami oraz młodzieżą, aby porozmawiać o bezpieczeństwie finansowym.
-
Policjanci zapraszają na spacer edukacyjny „Bezpieczni Razem”
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zapraszają mieszkańców do udziału w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym „Bezpieczni Razem”, zainicjowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu. Wydarzenie odbędzie się 20 czerwca o godz. 10.00 w Filii nr 5 przy ul. Wyszyńskiego oraz na terenie wokół Dużego Blankusza w Świeciu.
-
Kryminalni ze Świecia zatrzymali 21-letniego włamywacza
Dziesięć lat więzienia grozi 21-letniemu włamywaczowi z gminy Jeżewo, którego zatrzymali kryminalni z komendy w Świeciu. Mężczyzna już usłyszał zarzut. O jego przyszłości zdecyduje sąd.
-
To już V ogólnopolska akcja policyjnych poszukiwaczy
Prawie 2000 osób poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzenia oraz 140 obcokrajowców przebywających w Polsce nielegalnie, zatrzymali funkcjonariusze Policji we współpracy ze Strażą Graniczną. Działania koordynowane przez Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji przeprowadzono 8 i 9 czerwca 2026 r. także na terenie kujawsko-pomorskiego.
-
Działania „NURD” na powiatowych drogach
Policjanci z powiatu świeckiego prowadzili działania „NURD”, których celem było bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Ujawnili łącznie ponad 80 wykroczeń.
-
Dzielnicowi nadzorowali egzamin na kartę rowerową
Policjanci z powiatu świeckiego przez cały rok prowadzą różnego rodzaju działania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Tym razem dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nowem udali się do Szkoły Podstawowej w Lipinkach, gdzie oceniali wiedzę i umiejętności uczniów podczas egzaminu na kartę rowerową.
-
Eliminacje wojewódzkie do ogólnopolskich zawodów „Patrol Roku 2026” rozstrzygnięte
W dniach (8-9.06.2026r.) odbyły się wojewódzkie eliminacje do XXX finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2026”. Najlepszą okazała się załoga z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu w składzie: mł. asp. Radosław Drapiewski i sierż. Mateusz Romanowski. Gratulujemy!
-
Osiem zdarzeń drogowych w jeden dzień – chwila nieuwagi może mieć poważne skutki
W ciągu ostatnich 24 godzin policjanci z powiatu świeckiego pracowali na miejscach ośmiu kolizji drogowych. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, zaśnięcie, czy brak należytej ostrożności podczas wykonywania manewrów to tylko niektóre przyczyny tych zdarzeń. Funkcjonariusze apelują do kierowców o wzmożoną czujność za ,,kółkiem''.
-
Podsumowanie kolejnego długiego weekendu na drogach powiatu świeckiego
Dobiegł końca długi czerwcowy weekend. Dla funkcjonariuszy był to czas wytężonej pracy, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Policjanci, na drogach powiatu świeckiego, nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. Od środy doszło jednak do 11 kolizji, a mundurowi wyeliminowali z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących.
-
Karta rowerowa – pierwszym „prawem jazdy” uczniów z SP5
Karta rowerowa stała się pierwszym „prawem jazdy” dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Świeciu, z którymi spotkał się policjant ruchu drogowego miejscowej komendy. Asp. Marcin Wróblewski promował akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu”, a następnie przeprowadził uczniom egzamin na kartę rowerową.
-
Wyjeżdżasz na weekend? Zadbaj o bezpieczeństwo swojego miejsca zamieszkania
Coraz cieplejsze dni sprzyjają weekendowym wyjazdom i krótkim urlopom. Zanim jednak opuścimy dom lub mieszkanie, warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które mogą uchronić nas przed włamaniem i utratą mienia.
Polecamy
-
Policjanci ze Świecia odwiedzili 6-latków
Policjanci prewencji ze Świecia odwiedzili dzieci z klas „0” Szkoły Podstawowej nr 5 w Świeciu. Funkcjonariusze poruszyli temat bezpieczeństwa podczas szkolnych spacerów, oraz w kontakcie z osobami obcymi i agresywnym psem.
-
Weekend nie dla wszystkich kierowców trzeźwy
Policjanci z powiatu świeckiego w czasie minionego weekendu zatrzymali 10 kierujących, którzy „odważyli się” wsiąść za kierownicę po alkoholu oraz jednego pod wpływem narkotyków. Niefrasobliwi kierowcy za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci ze Świecia prowadzą pogadanki z najmłodszymi w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”
Za nami drugi tydzień roku szkolnego. Mundurowi ze Świecia kontynuują akcję „Bezpieczna droga do szkoły” i odwiedzają znajdujące się w całym powiecie placówki oświatowe. Uświadamiają najmłodszych, w jaki sposób bezpiecznie chodzić do szkoły i z niej wracać. Tym razem niebiescy przyjaciele zawitali do Szkoły Podstawowej nr 3 w Świeciu.
-
Początek roku szkolnego to wzmożone kontrole autokarów
Początek roku szkolnego, podobnie jak jego zakończenie, to sezon wycieczek. Policjanci ze Świecia w trosce o bezpieczeństwo dzieci, przed wyruszeniem w podróż, sprawdzają stan techniczny autokarów, którymi będą one podróżować. Komenda Powiatowa Policji w Świeciu zachęca organizatorów wyjazdów szkolnych do skorzystania z tej możliwości przed wyruszeniem podopiecznych w trasę.
-
Policjanci z wizytą w Baśniowym Dworku
Policjanci z komendy w Świeciu spotkali się z przedszkolakami z Baśniowego Dworku. Mundurowi przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dużym zainteresowaniem dzieciaków, jak zawsze, cieszyło się wyposażenie policjantów do służby oraz radiowóz.
-
Bezpieczna droga do szkoły
Tradycyjne, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego okolice szkół znajdują się pod szczególną uwagą policjantów ze Świecia, którzy zwracają uwagę m.in. na stan chodników czy prawidłowe ustawienie znaków drogowych. Mundurowi dbają również o to, aby droga do szkoły była dla dzieci bezpieczna.
-
Policjanci spotkali się z mieszkańcami Świecia w „Ogrodzie pokoleń"
Policjanci ze Świecia odpowiedzieli na zaproszenie grupy wolontariackiej działającej przy Domu Pomocy Społecznej i wzięli udział w spotkaniu dzieci, młodzieży i osób starszych. Stróże prawa przygotowali dla wszystkich mnóstwo atrakcji. Podczas integracji międzypokoleniowej policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie, ale nie obyło się również bez wspólnej zabawy.
