Debata o bezpieczeństwie w rejonie Dużego Blankusza w Świeciu
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zorganizowali debatę społeczną pt. „Ocena Bezpieczeństwa przy Dużym Blankuszu ”. Spotkanie odbyło się na sali Spółdzielczego Ośrodka Kultury „Stokrotka”. Celem debaty było przedstawienie spostrzeżeń i uwag związanych z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w rejonie osiedla oraz wypracowanie ewentualnych rozwiązań.
Wczoraj (3.10.24) na sali Spółdzielczego Ośrodka Kultury „Stokrotka” Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu przeprowadzili debatę pt. „Ocena Bezpieczeństwa przy Dużym Blankuszu ”. Poświęcona ona była potencjalnym zagrożeniom występującym w rejonie osiedla. Organizatorom debaty zależało na zacieśnieniu współpracy Policji ze społecznością lokalną oraz wypracowaniu ewentualnych rozwiązań.
W spotkaniu udział wzięli Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu kom. Krzysztof Siwa, Pan Krzysztof Kułakowski – Burmistrz Świecia, asp. Zofia Wrzeszcz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, a także pracownicy spółdzielni, radni oraz dziennikarze, którzy również aktywnie uczestniczyli w późniejszej dyskusji. Na debatę zaproszeni zostali również mieszkańcy wskazanego osiedla oraz ci, którzy korzystają z uroków parku.
Mł. asp. Damian Ejankowski rozpoczął debatę od powitania zaproszonych gości i nakreślenia celu spotkania. Kierownik Rewiru Dzielnicowych st. asp. Julia Zielińska przedstawiła dane statystyczne oraz zdiagnozowane problemy w omawianym rejonie. Przypomniała, że dzielnicowi posiadają przypisane do rejonu służbowego telefony służbowe oraz adresy e-mailowe, które można sprawdzić w aplikacji „Moja Komenda”.
Zgromadzeni dowiedzieli się również o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB). Jest to aplikacja, za pomocą której przez Internet ludzie mogą dokonywać różnego rodzaju zgłoszeń i nieprawidłowości w ich okolicy, które są następnie szczegółowo weryfikowane przez Policję.
Głos podczas debaty zabrał również Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Świeciu Maciej Wyrąbkiewicz. Przedstawił uczestnikom charakter podejmowanych przez funkcjonariuszy interwencji oraz omówił sposoby patrolowania terenu objętego debatą.
Policjanci zwrócili uwagę na naruszenia zarówno drogowe jak i prewencyjne. Spotkanie stanowiło okazję do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz jego okolicy. Obecni na spotkaniu prelegenci oraz zaproszeni goście przekazali, co w ich ocenie może poprawić bezpieczeństwo mieszkańców w powyższych aspektach.