Wiadomości

Policjanci ze Świecia zatrzymali włamywacza

Policjanci z komendy w Świeciu zatrzymali 40-latka, który włamał się do lombardu i ukradł złotą biżuterię o znacznej wartości. Podejrzany usłyszał już zarzut. Za popełnione przestępstwo, w warunkach recydywy, grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komendy w Świeciu pracowali nad sprawą włamania do jednego z lombardów na terenie Świecia. Do zdarzenia doszło 19 lutego bieżącego roku. Wówczas w sprawie zostało przyjęte zawiadomienie o przestępstwie i przeprowadzone inne czynności procesowe. Mundurowi zabezpieczyli również monitoring. Ze wstępnych informacji wynikało, że zamaskowany mężczyzna, przy użyciu siekiery, wybił szybę w witrynie wystawowej, po czym z półek skradł złotą biżuterię.

Funkcjonariusze przesłuchali świadków, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, a policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy szczegółowo sprawdzili wszystkie zdobyte w tej sprawie informacje. Ustalili, że łupem włamywacza padły złote łańcuszki i bransoletki znacznej wartości.

Dowody oraz zebrane przez kryminalnych informacje pozwoliły na wytypowanie mężczyzny mogącego mieć związek z tą sprawą. W miniony wtorek (26.03.24) funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca powiatu świeckiego, podejrzewanego o to przestępstwo.

40-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za kradzież z włamaniem, w warunkach recydywy, grozi mu teraz kara nawet 15 lat więzienia.

  • Przestępca biegnie ulicą późnym wieczorem
  • Zamaskowany mężczyzna wybija szybę w witrynie
  • Mężczyzna z kapturem na głowie wyciąga biżuterie z polek wystawy

Film Włamanie do lombardu

Pobierz plik Włamanie do lombardu (format mp4 - rozmiar 5.65 MB)

Powrót na górę strony