Wiadomości

Policjanci już po godzinie zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 18.01.2024

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dragaczu, niemal w godzinę po zgłoszeniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą. 23 i 24-latek z jednego z domów na terenie gminy Dragacz ukradli telewizor, a gdy zostali nakryci przez właściciela, w celu utrzymania łupu pobili go i uciekli. Sąd aresztował ich na najbliższe trzy miesiące. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (15.01.2024) około godziny 16.00 na terenie gminy Dragacz. Dwóch młodych mężczyzn, wykorzystało moment, kiedy 65-latek wyprowadził na spacer psa, weszli do otwartego domu i ukradli telewizor. Nie pozostali jednak niezauważeni. Pokrzywdzony widząc, co się dzieje zareagował próbując im go odebrać. Złodzieje jednak nie odpuścili. Aby utrzymać łup w posiadaniu pobili właściciela i uciekli.

Poinformowani o zaistniałym zdarzeniu funkcjonariusze miejscowego posterunku policji natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Mieli nieco utrudnione zadanie, ponieważ poszkodowany został przewieziony do szpitala i nie znali rysopisu sprawców. Policjanci patrolowali okolicę. Jak się okazało, mężczyźni szli poboczem drogi z łupem „pod pachą”. Chwilę później zostali zatrzymany przez patrol. Skradziony odbiornik powrócił do właściciela, a młodzi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy doprowadzili 23 i 24-latka do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzut kradzieży rozbójniczej. Sąd Rejonowy w Świeciu przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i wydał decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Podejrzanym grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

  • zatrzymani sprawcy kradzieży rozbójniczej
  • zatrzymani sprawcy kradzieży rozbójniczej
  • dwaj umundurowani policjanci trzymają odzyskany telewizor
Powrót na górę strony