Wiadomości

Już jutro możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł samochodu w ramach kampanii „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”

Data publikacji 02.12.2022

W najbliższą sobotę, tj. 3 grudnia br., świeccy policjanci, przy współpracy z właścicielami stacji kontroli pojazdów, na terenie całego powiatu, przeprowadzą działania pod nazwą „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”. W ramach kampanii kierowcy, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu, będą mogli zrobić bezpłatny przegląd świateł na wybranych stacjach diagnostycznych.

W najbliższą sobotę (3.12.22) po raz ostatni w tym roku, policjanci ruchu drogowego ze Świecia, przy współpracy z właścicielami stacji kontroli pojazdów, na terenie całego powiatu, przeprowadzą działania pod nazwą „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”.

W sześciu stacjach kontroli pojazdów na terenie powiatu świeckiego, kierowcy będą mieli okazję bezpłatnie sprawdzić ustawienie swoich świateł przed trudnym okresem dla kierowców, jakim jest zima. Do akcji przyłączyły się:

  • OSKP Sławomir Chmurzński - Plewno 4A, 86-122 Plewno,
  • Etna PHU - Dygulski Tomasz - ul. 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich 10, 86-122 Bukowiec,
  • PSKP - ul. Armii Krajowej 3, 86-100 Świecie,
  • OSKP Auto Partner ul. Długa 2B, 86-120 Serock,
  • OSKP GS Samopomoc Chłopska - ul. Dworcowa 8, 86-120 Pruszcz,
  • OSKP KLF Klaudiusz Faleńczyk - Zbrachlin 44, 86-120 Pruszcz.

Z oferty warto skorzystać. Słońce zachodzi już wcześnie, a po zmroku od kondycji oświetlenia zależy nasza widoczność. Jeśli światła świecą zbyt nisko, kierowca ma mniejsze szanse na to, by zauważyć pieszego. Jeżeli za wysoko, piesi są lepiej widoczni, ale światła z reflektorów oślepiają kierowców jadących z naprzeciwka i są uciążliwe dla tych, którzy jadą przed naszym autem. Przypominamy, że w okresie jesienno-zimowym, gdy widoczność jest utrudniona nawet w ciągu dnia, prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia.

Przypominamy, że zgodnie z prawem o ruchu drogowym kierowcy w Polsce mają obowiązek przez całą dobę jeździć z włączonymi światłami mijania lub od świtu do zmierzchu, ze światłami do jazdy dziennej. Prawidłowo ustawione światła zwiększają bezpieczeństwo nie tylko kierowców i pasażerów, ale też pieszych, którzy stanowią najliczniejszą grupę uczestników ruchu drogowego. Reflektory muszą być sprawne technicznie i ustawione w taki sposób, aby widzieć dobrze drogę i nie oślepiać kierowców jadących z przeciwka.

Powrót na górę strony