Wiadomości

Policjanci skontrolowali ponad 1,5 tys. kierowców

Ponad 1,5 tysiąca skontrolowanych kierowców - to efekty działań prowadzonych przez policjantów z powiatu świeckiego, wymierzonych przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Mundurowi zatrzymali czterech kierowców, którzy po alkoholu wsiedli za kierownicę.

Wczoraj (1.12.22) na terenie całego powiatu świeckiego, policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami posterunków policji, przeprowadzili działania "Trzeźwy poranek". Głównym celem tej akcji było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się do zakazu kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. W związku z tym, od wczesnych godzin rannych, mundurowi przeprowadzili ponad 1,5 tysiąca kontroli, podczas których każdy z kierowców został poddany stosownemu sprawdzeniu. Niestety okazało się, że czterech z nich kierowało po alkoholu.

Niechlubnym „rekordzistą” wśród zatrzymanych okazał się 34-letni kierowca nissana.  „Wynik” mieszkańca powiatu iławskiego to ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Dwóch z zatrzymanych kierowców „wydmuchało” 0,8 promila alkoholu. Wśród nich znalazł się 29-leni kierowca vw transportera z powiatu działdowskiego i 49-letni kierujący fordem z powiatu świeckiego.

Jeden z poddanych badaniu  kierowców popełnił wykroczenie. 55-letni kierowca nissana miał 0,36 promila alkoholu we krwi.

Policjanci zatrzymali cztery dokumenty prawa jazdy i zapowiadają, że tego typu akcje będą prowadzone na terenie całego powiatu cyklicznie. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

  • Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli
  • Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowcy
  • Funkcjonariusz kontroluje, czy kierowca kieruje autem trzeźwy
  • Policjant zatrzymał kierowcę do kontroli drogowej
  • Policjanci zatrzymali do kontroli dostawczy samochód
  • Policjant prowadzi zatrzymanego nietrzeźwego kierowcę
Powrót na górę strony