Wiadomości

Policjanci na spotkaniu z uchodźcami, by mogli czuć się bezpiecznie

Nadrzędnym celem wszystkich policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa tym, którzy teraz najbardziej tego potrzebują. Uciekając przed wojną ze swojego kraju, nasi wschodni sąsiedzi potrzebują wsparcia i zrozumienia. W spotkaniu z policjantami ze Świecia udział wzięli podopieczni Ośrodka dla Cudzoziemców w Grupie.

Po raz kolejny policjanci ze Świecia spotkali się z osobami przebywającymi w Ośrodku dla Cudzoziemców w Grupie. Ich priorytetowym działaniem było zapewnienie wszystkim poczucia bezpieczeństwa. Funkcjonariusze rozmawiali z podopiecznymi na temat zagrożeń, natomiast dzieci i młodzież miały okazję zobaczyć sprzęt służbowy i poznać tajniki służby w policji.

Spotkanie było świetną okazją, aby poprzez zabawę uczyć najmłodszych bezpiecznego zachowania w sytuacjach, które mogą mieć ogromne znaczenie dla zachowania ich życia i zdrowia. Zaprezentowano sprzęt, który jest wykorzystywany w codziennej służbie. Podopieczni dzielili się swoimi spostrzeżeniami i zadawali pytania dotyczące specyfiki pracy policjanta. Funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną, na spotkanie przyprowadzili ulubieńca maluchów - Polfinka. Delfin w mundurze wywołał bardzo pozytywne emocje. Nawet najmniejsze dzieci ochoczo tuliły się do niego, a starsze mogły przebić mu „piątkę”.

  • Policjantka częstuje dzieci cukierkami
  • Na spotkanie z dziećmi pojawił się Polfin
  • Dzieci bawią się alkogoglami i kajdankami
  • Policjant prowadzi rozmowę z dziećmi i koordynuje zabawę
  • Dzieci pozują do zdjęcia w obecności policjanta i Polfina
  • Dzieci z radością machają pozując do zdjęcia
Powrót na górę strony