Wiadomości

Nic dziwnego, że podróż zakończył na płocie

Data publikacji 28.11.2022

Kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami grozi 25-letniemu mężczyźnie, który przejechał samochodem przez rów, a następnie wjechał w ogrodzenie. Mieszkaniec powiatu bydgoskiego stracił panowanie nad pojazdem, bo jak się okazało, był kompletnie pijany.

Wczoraj (27.11.22) o 8.50, policjanci zostali powiadomieni o kolizji drogowej, do której doszło w Polskich Łąkach (pow. świecki). Będący na miejscu funkcjonariusze z Posterunku  Policji w Pruszczu ustalili, że sprawcą jest 25-letni mężczyzna, który jechał audi. Jechał jednak na podwójnym gazie, dlatego, po tym jak wpadł w poślizg, nie zapanował nad pojazdem. Efektem tego pojazd przejechał przez rów, przebił się przez ogrodzenie posesji i zatrzymał w ogrodzie.

Policjanci, którzy wykonywali czynności na miejscu zdarzenia od kierowcy wyczuli alkohol. Policyjne urządzenie wskazało, że ma go w organizmie 1,5 promila. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

25-latek niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Odpowie też za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet na 15 lat.

Powrót na górę strony