Wiadomości

Wspólne działania Policji i Społecznej Straży Rybackiej

Policja i Społeczna Straż Rybacka ściśle ze sobą współpracują. Dlatego nikogo nie powinien dziwić widok policjanta patrolującego wody powiatu świeckiego. Mundurowi wspólnie kontrolują jeziora i rzeki, legitymują wędkarzy i sprawdzają wymagane do wędkowania dokumenty.

Wspólne patrole policjantów z komisariatu w Nowem oraz Społecznej Straży Rybackiej Grupy Terenowej w Nowem to kolejna cześć działań prewencyjnych, jakie podejmowane są na wodach należących do Polskiego Związku Wędkarskiego oraz Lasów Państwowych. Dlatego nikogo nie powinien dziwić widok policjanta patrolującego wody powiatu świeckiego.

W minionym tygodniu patrol składający się z dzielnicowych oraz funkcjonariusza Społecznej Straży Rybackiej w trakcie kilku godzin prowadził kontrole wokół akwenów wodnych znajdujących się na terenie pobliskich gmin.

Wspólna służba funkcjonariuszy polegała na legitymowaniu miłośników wędkarstwa, sprawdzaniu pozwoleń na połów ryb oraz  zwalczanie kłusownictwa rybackiego. 

Mundurowi sprawdzali wędkarzy nie tylko pod kątem posiadania uprawnień do prowadzenia amatorskiego połowu ryb ale również sposobu jego prowadzenia. Ponadto kontrolowali, czy osoby przebywające nad wodą nie popełniają innych wykroczeń. Podczas przeprowadzonych kontroli wędkarzy, nie ujawniono żadnych nieprawidłowości.

Współpraca pomiędzy służbami będzie kontynuowana, a wspólne służby pełnione cyklicznie. Mundurowi przypominają, że osoby łowiące ryby winny posiadać przede wszystkim kartę wędkarską oraz zezwolenie Polskiego Związku Wędkarskiego. Należy ponadto pamiętać o obowiązku przestrzegania przepisów w zakresie wymiaru i okresu ochronnego ryb.

  • Policjanci legitymują wędkarza
  • Mundurowi w rejonie rzeki kontrolują wędkarzy
  • Mundurowi wspólnie pozują do zdjęcia
Powrót na górę strony