Wiadomości

Policjanci pamiętają o ofiarach wypadków drogowych

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Jest to wyraz pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach oraz ich najbliższych, a zarazem okazja by po raz kolejny zwrócić uwagę kierowców na konieczność bezpiecznej i ostrożnej jazdy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, który przypadł w tym roku na 20 listopada był poświęcony pamięci wielu milionów zabitych oraz poszkodowanych w wypadkach drogowych, ich rodzinom, bliskim a także najbliższemu otoczeniu. Hołd w tym dniu oddawany był również zespołom ratunkowym, które niosą pomoc przy tego typu wypadkach.

Dzień Pamięci ustanowiły same ofiary zdarzeń drogowych. Ciężar smutku i cierpienia, z którym boryka się ogromna liczba osób jest tym większy, że znaczna część ofiar to ludzie młodzi. Jednym z ważnych aspektów jest również to, że wielu zdarzeniom można było zapobiec. Brawura, lekkomyślność, lekceważenie przepisów ruchu drogowego to z pewnością elementy, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo.

W tak szczególnym dniu również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu pamiętali o ofiarach tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Do akcji przyłączyli się również strażacy z miejscowej komendy aby wspólnie, podczas rozmów z kierującymi oraz pieszymi, przypominać o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, a także obowiązujących przepisach.

Policjanci nie ustają w swoich apelach i proszą kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze i odpowiedzialną jazdę. Funkcjonariusze próbują dotrzeć do sumień kierowców i przekonują, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego – innych kierujących, pasażerów, rowerzystów i pieszych. To ogromna odpowiedzialność.

Korzystając z okazji mundurowi wręczali kontrolowanym kamizelki oraz zawieszki odblaskowe oraz ulotki informacyjne.

  • Policjant i strażak rozmawiają z kierowcą
  • Mundurowi przekazują kierowcy odblaski
  • Policjant i strażak kontrolują kierowcę i rozmawiają o prowadzonych działaniach
  • Policjant wręcza kierowcy ulotkę informacyjną
  • Funkcjonariusz straży pożarnej wspólnie z policjantem rozmawiają z kierowcą o prowadzonej akcji
  • Mundurowi wręczają kierowcy ulotkę
  • Elementy odblaskowe przeznaczone dla kierowców i pieszych
  • Plakat dot. Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Film https://youtu.be/UAU4lHFRWlg

Powrót na górę strony