Wiadomości

Temperatury są coraz niższe, policjanci kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych

Przy coraz niższych temperaturach, policjanci regularnie sprawdzają przystanki, pustostany oraz inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. To ważne, ponieważ warunki pogodowe są coraz trudniejsze. Temperatura w nocy spada już poniżej zera. W trosce o ich bezpieczeństwo apelujemy do wszystkich, aby informować służby o miejscach, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy.

W okresie jesienno-zimowym policjanci z powiatu świeckiego prowadzą działania związane z bezpieczeństwem osób bezdomnych. Kontrolują miejsca gdzie mogą przebywać, a także reagują na osoby siedzące lub leżące na ławkach w niesprzyjających warunkach. Zmieniające się warunki pogodowe sprawiają, że dużo ciężej jest przetrwać ten okres takim osobom. Stąd też regularne monitorowanie ich stanu i sprawdzanie czy warunki w jakich przebywają, nie zagrażają ich życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze przekazują informacje oraz pomagają w dotarciu do odpowiednich placówek gdzie mogą uzyskać pomoc.

Bezpieczeństwo tych osób zależy od każdego z nas. Dlatego przypominamy mieszkańcom powiatu, by przekazywali służbom informacje o miejscu przebywania osób bezdomnych, które znajdują się w warunkach mogących zagrozić ich życiu lub zdrowiu. Można to zrobić poprzez dzielnicowych, aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa czy dzwoniąc na nr alarmowy 112. W ten sposób możemy dotrzeć do większej liczby potrzebujących pomocy i uchronić ich przed zamarznięciem.

Reagujmy także na osoby, które leżą na ławkach. Oni także mogą potrzebować pomocy. Nocleg w parku może okazać się śmiertelnie niebezpieczny. Informacja skierowana do odpowiednich służb może w tej sytuacji uratować czyjeś życie.

  • Policjanci sprawdzają przystanek PKP
  • Mundurowi obserwują podróżnych
  • Policjanci idą chodnikiem na stacji PKP
  • Mundurowi patrolują teren stacji pkp
  • Funkcjonariusze idą w kierunku poczekalni PKP
  • Policjanci sprawdzają poczekalnię PKP
Powrót na górę strony