Wiadomości

Pijany kierowca chciał zamienić się z pasażerką miejscem i uniknąć kary

Data publikacji 17.11.2022

0,7 promila alkoholu miał w organizmie kierowca audi, którego mundurowi zatrzymali wczoraj na jednej z ulic Świecia. 27-latek nie zastosował się również do obowiązującego go sądowego zakazu prowadzenia pojazdami. Mężczyzna chciał uniknąć odpowiedzialności, próbując zamienić się z pasażerką miejscami.

Wczoraj (16.11.22) stróże prawa, na jednej z ulic miasta, zauważyli kierowcę jadącego niesprawnym autem. Postanowili zatrzymać go do kontroli. Mundurowi włączyli sygnały i samochód zatrzymał się na poboczu. Wtedy policjanci zauważyli, jak jego kierujący zamienia się miejscami z pasażerką.

27-latek próbował przechytrzyć mundurowych, ponieważ bał się badania trzeźwości. Okazało się, że jego obawy były słuszne. Badanie zawartości alkoholu wykazało w jego organizmie 0,7 promila alkoholu. Jak się okazało, nie zastosował się również do sądowego zakazu, zabraniającemu mu wsiadać „za kółko”.

Zatrzymany mężczyzna wykazał się kompletnym brakiem odpowiedzialności i jakiejkolwiek wyobraźni ponieważ przewoził w tym stanie, oprócz pasażerki, troję jej dzieci. Najmłodsze z nich jechało bez wymaganego przepisami fotelika oraz bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Mężczyźnie nie udało się przechytrzyć policjantów. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem po alkoholu grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za niestosowanie się do zakazu do 5.

Powrót na górę strony