Wiadomości

Dzielnicowy – nasz przyjaciel

Dzielnicowy to policjant, którego imię zna większość mieszkańców, który doradzi i pomoże - dokładnie w ten sposób zaprezentował swoją pracę przedszkolakom i „pierwszakom” z Warlubia asp. szt. Kazimierz Kowalski z Komisariatu Policji w Nowem. Opowiedział o swojej codziennej służbie, zaprezentował sposób obrony przez groźnymi zwierzętami i omówił zasady poruszania się po drodze.

Uświadamianie najmłodszych, że zawsze mogą liczyć na swojego dzielnicowego było jednym z tematów policyjnej pogadanki przeprowadzonej w oddziale przedszkolnym i klasach pierwszych w Warlubiu, pow. świecki. Asp. szt. Kazimierz Kowalski, który spotkał się z dziećmi poruszył także zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze, w domu i w szkole, a także zagadnienie wspólnego dbania o ład i porządek w rejonie. Opowiedział, jak można to robić już od najmłodszych lat. Przypomniał, co wolno, a co jest absolutnie zabronione.

Wymienił także podstawowe zasady obowiązujące na drodze. Zaprezentował dzieciom, jak zwiększa się widoczność pieszego z odblaskiem i wytłumaczył, dlaczego należy szczególnie uważać przechodząc przez jezdnię. Dzielnicowy uatrakcyjnił pogadankę prezentacją sprzętu służbowego, a następnie wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Przypominamy, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło mobilną aplikację „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania. Umożliwia ona wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno „kliknięcie”. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

  • Policjant siedzi na krześle w towarzystwie przedszkolaków i rozmawia z nimi o bezpieczeństwie
  • Dzielnicowy wraz z grupą dzieci pozuje do zdjęcia
  • Mundurowy prowadzi pogadankę z najmłodszymi uczniami
  • Policjant w towarzystwie pierwszaków pozują do zdjęcia
Powrót na górę strony