Wiadomości

Policjanci przyglądali się kierowcom podczas akcji NURD

Na drogach powiatu świeckiego, jak i całego kraju, policjanci przeprowadzili akcję ukierunkowaną na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Te cykliczne działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, mi.in. poprzez dyscyplinowanie kierowców, którzy bagatelizują przepisy.

Policyjne działania „NURD” trwały na terenie całego powiatu w środę (28.09.22) od 6.00 do 22.00. Głównym celem akcji było dyscyplinowanie kierujących pojazdami. Mundurowi bacznie przyglądali się ich zachowaniom, po to aby eliminować te niepożądane. W ramach prowadzonej akcji stróże prawa ujawnili ponad 60 takich wykroczeń. Kierowcy najczęściej nie dostosowywali prędkości jazdy w obszarze przejść dla pieszych. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ właśnie tam należny ograniczyć prędkość jazdy i zachować szczególną ostrożność.

Mundurowi podczas działań rozmawiali również z pieszymi i rowerzystami. Przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zachęcali do noszenia elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Policjanci „drogówki” w ramach działań przekazywali rozmówcom kamizelki odblaskowe.

W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych, takie działania prowadzone są cyklicznie przez cały rok.

 

  • Policjant na przystanku autobusowym rozdaje kamizelki
  • Funkcjonariusz przekazuje kamizelkę rowerzyście
  • Policjanci wręczają kamizelki grupie dzieci idących chodnikiem
  • Policjanci drogówki przeprowadzają uczniów przez jezdnię
  • Mundurowi przechodzą razem z dziećmi przez przejście
  • Dzieci przechodzą z policjantami przez przejście w rejonie szkoły
Powrót na górę strony