Wiadomości

Dzielnicowy na spotkaniu z uczniami w szkole w Wiągu

Zajęcia profilaktyczne dla uczniów wszystkich klas przeprowadził w Szkole Podstawowej w Wiągu świecki dzielnicowy st. asp. Karol Tarkowski. Młodsze dzieci dowiedziały się wiele na temat bezpiecznego spędzania czasu w domu i szkole, bezpiecznej zabawy oraz uczyły się przepisów ruchu drogowego. Młodzież poznała możliwości i korzyści jakie daje globalna sieć, ale również zagrożenia, jakie niesie ze sobą niewłaściwe posługiwanie się komputerem.

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu, st. asp. Karol Tarkowski odwiedził dzieci w Szkole Podstawowej w Wiągu. Celem wizyty mundurowego było przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla uczniów wszystkich klas.

Uczestnicy spotkania zostali podzieleni na dwie grupy. W pierwszej kolejności mundurowy rozmawiał z uczniami młodszych klas. Przypominał dzieciom przepisy dotyczące poruszania się pieszych po drogach, rozmawiał na temat zachowania się w przypadku prób nawiązania bliższego kontaktu przez osobę nieznajomą. Mowa była również o tym, jak być bezpiecznym spędzając czas w domu oraz podczas zabawy na świeżym powietrzu.

Następnie st. asp. Tarkowski spotkał się z uczniami klas IV – VIII. Głównym tematem było coraz bardziej powszechne wśród młodzieży zjawisko cyberprzemocy. Funkcjonariusz uświadamiał użytkownikom komputera i Internetu, dlaczego ich bezpieczeństwo w sieci jest zagrożone bardziej niż innych. Opowiedział, jakie negatywne skutki niesie zupełnie swobodne korzystanie z powszechnych w dzisiejszych czasach portali społecznościowych oraz komunikatorów internetowych i jak im zapobiec.

Były także przestrogi o skutkach prawnych przestępstw w sieci. Uczniowie dowiedzieli się m.in. co grozi za rozpowszechnianie w Internecie materiałów bez zgody autora, umieszczanie obraźliwych i wulgarnych informacji, zdjęć czy filmów oraz nielegalne pobieranie muzyki i programów.

  • Policjant przed gromadą dzieci prowadzi pogadankę
  • Policjant prezentuje dzieciom film pt. Gadki z psem
  • Mundurowy klęczy przed dziećmi i pokazuje bezpieczną postawę
  • Dzieci uczą się pozycji obronnej przed atakiem psa
  • Policjant pokazuje dzieciom działanie odblasku
  • Grupowe zdjęcie pamiątkowe uczestników spotkania
  • Funkcjonariusze opowiada o zagrożeniach w sieci
  • Policjant prowadzi pogadankę z młodzieżą szkolną
  • Policjant odpowiada na pytania uczestników psotkania
Powrót na górę strony