Wiadomości

Pośpiech sporo go będzie kosztował….

Data publikacji 14.09.2022

Pomimo wprowadzenia nowego taryfikatora mandatów karnych, policjanci nadal mają do czynienia z kierowcami lekceważącymi bezpieczną jazdę. Funkcjonariusze świeckiej grupy Speed zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem m-ki Audi Q8 35-latka, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Za popełnione wykroczenie otrzymał 5 tys. zł mandatu i punkty karne. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

1 stycznia 2022 roku wszedł w życie nowy taryfikator z wysokimi mandatami, które mają m.in. zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz zmniejszyć liczbę wypadków i kolizji. Policjanci nadal mają do czynienia z kierowcami, którzy pomimo ryzyka otrzymania wysokiej kary finansowej rażąco lekceważą przepisy ruchu drogowego.

Policjanci ruchu drogowego ze Świecia, którzy wchodzą w skład grupy Speed, w Sartowicach, na budowanym odcinku drogi S5 (pow. świecki) zatrzymali do kontroli kierującego audi q8. 35-letni mieszkaniec Bydgoszczy przy ograniczeniu do 80km/h jechał z prędkością 161km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 5 tys. złotych i 10 punktów karnych.

Wysokie kwoty mandatów karnych za wykroczenia drogowe mają przede wszystkim wyeliminować naganne zachowania kierujących. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek, ostrożność i wyobraźnię. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo.

Powrót na górę strony