Wiadomości

Pierwszy dzwonek i bezpieczna droga do szkoły

Zakończył się letni wypoczynek. Pierwszy dzień września to powrót do nauki. W bezpiecznej drodze do szkół i przedszkoli tradycyjnie pomagają policjanci. Swoją obecnością chcą przypomnieć, że w tych miejscach będzie teraz zdecydowanie większy ruch pieszych.

Pierwszy dzwonek oznacza dla uczniów powrót do szkolnych ławek. Nim jednak to nastąpiło, policjanci ruchu drogowego sprawdzali poprawność oznakowania przy przejściach dla pieszych w okolicach szkół. Jednak w pierwszych dniach września policjanci swoją obecnością przy szkołach chcą zachęcić do zachowania maksymalnej koncentracji pieszych i kierowców. Tu mogą pojawiać się dzieci, które w beztroski sposób pokonują ruchliwe drogi. Patrole przypominają o zasadach bezpiecznego poruszania się. Od rana funkcjonariusze są obecni w okolicach szkół, zwłaszcza tych, które położone są przy ruchliwych ulicach.

Działania policjantów ruchu drogowego związane z bezpieczną drogą do szkoły trwać będą do końca września. Mundurowi będą przypominać, aby zachować szczególną uwagę tam, gdzie ruch pieszych w czasie wakacji był zdecydowanie mniejszy. Dzieci mogą liczyć na pomoc policjantów. Funkcjonariusze zwracać będą także uwagę na sposób przewożenia dzieci w pojazdach oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości. Mundurowi sprawdzą także stan techniczny samochodów i autobusów.

  • Funkcjonariusz ruchu drogowego obserwuje rejon przejścia dla pieszych
  • Policjant obserwuje drogę dla pieszych i rowerzystów w rejonie szkoły
  • Mundurowi kontrolują kierowcę, który popełnił wykroczenie
Powrót na górę strony