Wiadomości

Policjanci grupy SPEED ze Świecia i Grudziądza ponownie połączyli siły

Najszybsze i najnowocześniejsze samochody, nieoznakowane radiowozy i wideorejestratory - policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład grupy SPEED w Świeciu i Grudziądzu kolejny raz połączyli swoje siły aby zadbać o bezpieczeństwo na trasach DK 91 oraz budowanej S5. Kierowcy, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów musieli liczyć się z konsekwencjami popełnionych wykroczeń.

Drogi krajowa nr 91 i budowana ekspresowa S5, której co róż kolejne odcinki oddawane są do użytku kierowców, są bardzo popularnymi i intensywnie uczęszczanymi trasami. Aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących nimi kierowców i ich pasażerów, funkcjonariusze ze Świecia podczas patroli współpracowali z policjantami z Grudziądza. Siły połączyli policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład elitarnej grupy SPEED.

Mundurowi w patrole wyruszyli wczoraj (25.08.22) rano nieoznakowanymi radiowozami wyposażonymi w wideorejestratory. W czasie prowadzonych działań policjanci ujawnili blisko 30 wykroczeń, z których ponad 20 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Kierowcy, którzy nie przestrzegali przepisów, musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Akcja odniosła oczekiwany skutek, gdyż wczoraj, na kontrolowanych odcinkach dróg nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego. Poprawa bezpieczeństwa osób podróżujących jest najważniejszym celem dla policjantów "drogówki".

Przypominamy! Lato to czas wymagający dla podróżujących, dlatego w czasie jazdy nie należy lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma duży wpływ na kierowców. Wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę w aucie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa, gdyż warunki wymagają wzmożonej czujności od wszystkich uczestników ruchu drogowego.

  • Funkcjonariusze ruchu drogowego pozują do zdjęcia stojąc przy dwóch radiowozach
  • Policjanci kontrolują kierowcę samochodu
  • Patrol drogówki zatrzymał kierowcę do kontroli na poboczu drogi
  • Mundurowy sprawdza wymagane oświetlenie przyczepki
  • Funkcjonariusz sprawdza stan trzeźwości kierowcy
  • Funkcjonariusze kontrolują kierowcę
Powrót na górę strony