Wiadomości

Kolejni „śmiałkowie” wyeliminowani z ruchu podczas działań „Trzeźwy poranek” w powiecie świeckim

Data publikacji 04.01.2022

Blisko 670 skontrolowanych kierowców - to efekty działań prowadzonych przez „drogówkę” ze Świecia i policjantów posterunku w Osiu, wymierzonych przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Mundurowi zatrzymali sześciu kierowców, którzy po alkoholu wsiedli za kierownicę.

Wczoraj (3.01.22) w Osiu, pow. świecki, policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami miejscowego posterunku policji, przeprowadzili działania "Trzeźwy poranek". Głównym celem tej akcji było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się do zakazu kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. W związku z tym, od wczesnych godzin rannych, policjanci przeprowadzili blisko 670 kontroli drogowych, podczas których każdy z kierowców został poddany stosownemu sprawdzeniu. Niestety okazało się, że sześciu z nich kierowało po alkoholu.

Niechlubnym „rekordzistą” wśród zatrzymanych okazał się 21-letni kierowca opla vectry.  „Wynik” mieszkańca gminy Osie to blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Troje z zatrzymanych kierowców „wydmuchało” ponad 0,7 promila alkoholu. Wśród nich znalazł się 47-leni kierowca volkswagena i 50-letnia kierująca seatem z gminy Lniano oraz 35-letnia kierująca oplem z gminy Drzycim.

Dwoje z poddanych badaniu  kierowców popełniło wykroczenie. 34-letni kierowca peugeota, mieszkaniec gminy Drzycim, miał 0,46 promila alkoholu we krwi, a 43-latek z gminy Jeżewo, jadąc vw bora, „wydmuchał” 0,42 promila.

Policjanci zatrzymali sześć dokumentów prawa jazdy i zapowiadają, że tego typu akcje będą prowadzone na terenie całego powiatu cyklicznie. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Powrót na górę strony