Wiadomości

Dwa Alkomaty iBlow w prezencie dla policjantów z posterunku w Bukowcu

Policjanci z posterunku w Bukowcu, pow. świecki, otrzymali dwa Alkomaty Promiler iBlow, które pozwalają na przeprowadzenie badań pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Zakup analizatorów w całości sfinansowali Urząd Gminy w Świekatowie i Bukowcu.

Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się wczoraj (16.12.21) w Urzędzie Gminy w Bukowcu, pow. świecki. Tak wartościowe podarunki przekazali Wójt Gminy Świekatowo Pan Marek Topoliński oraz Wójt Gminy Bukowiec Pan Adam Licznerski na ręce insp. Tomasza Lubiejewskiego - Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu w obecności st. asp. Wojciecha Glinieckiego reprezentującego miejscowy posterunek policji.

Komendant, dziękując za otrzymany sprzęt, podkreślił ważną rolę samorządów w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców. Podziękował za dotychczasowe wsparcie, jakiego udzielają lokalne władze.

Alkomat Promiler iBlow to idealne narzędzie do ultraszybkiego badania grup ludzi oraz sytuacji wymagających natychmiastowej interwencji. Jest urządzeniem przeznaczonym do automatycznego pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Przyrząd jest urządzeniem przenośnym, może być używany w pomieszczeniach zamkniętych, jak również w samochodach.

Zakup przedmiotowego zestawu wpłynie przede wszystkim na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród mieszkańców powiatu świeckiego. Skutki działania alkoholu są nieprzewidywalne, a kierowcy pod jego wpływem stanowią śmiertelne zagrożenie.

  • Wójt Gminy Bukowiec przekazuje sprzęt Komendantowi
  • Wójt Giny Świekatowo przekazuje iBlow Komendantowi
  • Zdjęcie osób uczestniczących w przekazaniu alkomatów policjantom
  • Komendant nowe alkomaty przekazuje policjantowi z posterunku
Powrót na górę strony