Wiadomości

Dwie kolizje spowodowane przez nietrzeźwych

Data publikacji 18.10.2021

Nietrzeźwi kierowcy to największy problem na polskich drogach. Praktycznie nie ma dnia, aby policjanci nie zatrzymywali nietrzeźwych kierowców, pomimo konsekwencji karnych tej nieodpowiedzialnej i bardzo niebezpiecznej decyzji. Zwracamy się z apelem do wszystkich osób jeżdżących pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu. Tylko w weekend w powiecie świeckim dwóch nietrzeźwych kierowców spowodowało kolizje drogowe.

Eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnej troski o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stąd każde podejrzane zachowanie kierowców jest natychmiast sprawdzane przez funkcjonariuszy. Policjanci błyskawicznie reagują także na każdą informację od innych uczestników ruchu drogowego. Wszystko po to, aby na drogach nie dochodziło do tragedii spowodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców i rowerzystów.

Policjanci każdego dnia reagują na każdy sygnał świadczący o tym, że ulicami i drogami porusza się kierowca po alkoholu. Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla takich kierowców nie ma miejsca na naszych drogach – nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Tylko w weekend, dwóch nietrzeźwych kierowców spowodowało kolizje na terenie powiatu świeckiego. Obie miały miejsce w Dragaczu. Kierujący bmw „wydmuchał” 1,2 promila, natomiast kierowca renault trafic miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. 26-letni kierowca renault dodatkowo nie posiadał w ogóle uprawnień do prowadzenia pojazdów. Teraz 26-latek i 21-latek odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji.

Pamiętajmy, pijani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo innymi uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Każda osoba siadająca za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stanowi zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony